top of page
  • Protect Children

Thorn #StopSextortion – video nuorille osana #TurvallisestiNetissä kampanjaa

Päivitetty: 15. heinäk. 2022

VIDEO

Thorn #StopSextortion - video nuorille osana #TurvallisestiNetissä kampanja


Suojellaan Lapsia ry kiittää Thorn:ia yhteistyöstä ja luvasta hyödyntää tuottamaansa #StopSextortion -videota osana #TurvallisestiNetissä kampanjaa. Videon tavoitteena on ennaltaehkäistä tapahtuvaa lapsiin kohdistuvaa alaston/intiimi/nudekuvien kiristystä digitaalisessa mediassa.Thornin Stop Sextortion video löytyy yhdistyksen YouTube kanavalta suomeksi ja ruotsiksi. Yhdistyksen erityisasiantuntijat kannustavat jakamaan videota, jotta yksikään lapsi ei häpeän vuoksi jättäisi kertomatta kokemastaan.


Internetissä esiintyvistä uhista ja rikosepäilyistä kuten lapsen kiristäminen netissä voi ilmoittaa poliisin yhteisen Nettivinkki-sivun kautta. Kiireellisissä tapauksissa ota yhteyttä hätänumeroon 112.


Made by Thorn https://www.thorn.org


Comments


bottom of page